KES ME OLEME?

Tõnu Talimaa/Aia Kha

HundiVaimu šamaan, keskuse juhataja

Minu elu üheks läbivaks jooneks on olnud oma teadmiste ja kogemuste kõige erinevamates vormides edasiandmine. Nii oli see kooli, ülikooli ja sõjaväe ajal kui ka talupidamisega tegeledes. Mõistsin, et minu elu üheks põhiülesandeks ongi oma oskuste ja kogemuste jagamine.
2000. aastal võtsin vastu teadliku otsuse – hakata läbi viima vestlusringe ja seminare teemadel, mida ise valdan ning hakkasin oma elu ümber korraldama. 

Seminare läbi viies on minu põhilisteks eesmärkideks:

  • Luua osalejatele seminaril või vestlusringis ohutud tingimused isiklike kogemuste saamiseks antud teemade kohta.
  • Võimaldada osalejatel praktikate kaudu omandada isiklikke uusi kogemusi antud teemade kohta ning aidata teooria kaudu erinevad kogemused liita ühtseks tervikuks.
  • Aidata osalejatel uued isiklikud kogemused muuta igapäevaelus praktiliselt kasutatavateks.
  • Luua osalejatele seminarist (antud teemast) informatiivne, energeetiline ja kehaline tervik.

Trummimeisterdamise tehnoloogiat õppisin 2004 – 2006 aastatel Uuralites seal elava trummimeistrist shamaani juures. Sellest ajast peale on minu südametee viinud trummide meisterdamiseni ja trummi töötubade juhendamiseni. 

Flöödi meisterdamine algas ühest väga erilisest unenäost ning oskused ja arusaamised on tulnud suuresti läbi nägemuste tegemise käigus.

Terje Parts/Ak Arjaana Kam

HundiVaimu šamaan, keskuse perenaine

Öeldakse, et šamaan on „haavatud“ tervendaja. See tähendab, et ta on ise enda raskeid probleeme tervendada osanud ning omandanud seeläbi võime mõista ja aidata neid ka teistel lahendada.

Spirituaalsete otsingute rajale sattusingi oma elus ja tervises keerulistele olukordadele lahendust otsides. Vaim juhatas mind erinevate šamaanide ja õpetajate juurde.

Alustasin oma rada 23a tagasi Sergei Strekalovi (Ajurk`i) ja Tõnu Talimaa (Aia-Kha) juhendamisel Carlos Castaneda maailma praktikaid tundma õppides ja praktiseerides. Läbisin enesearenduslikke laagreid, retriite 5a jooksul Uuralites, Karpaatides, Venemaal, Lätis, Eestis. See kujundas tervikliku ja süsteemse enese sise-ja välismaailma tunnetuse.

Arutam Ruyman, šamaan Ecuadorist – tema juures ennast taimedega tervendamas käies, hakkasin aru saama taimemaailma olemusest.

Šamaan Morsuk Kam`i juhendamisel alustasin šamaanitöö praktiseerimist 3aastat tagasi. Morsuk Kam`i, Tuva–Hakassia traditsiooni õpetused on minus elustanud ühendused kohalikust keskkonnast kasvanud šamanismiga, tervendava šamaanitöö printsiipide ja oskustega.

SPIRIT OF WOLF ESTONIA – https://www.spiritofwolfestonia.ee/project/ak-arjaana-kam/

VÄERATAS – https://www.facebook.com/vaeratas

KUURITUAALID – https://www.facebook.com/groups/4223980307722657